| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp ma simt rau, ma doare burta, am ameteli am si vomitat sad nu stiu ce sa fac, ce sa iau sa nu imi mai fie asa rau! Ma puteti ajuta cu ceva? Va rog fara raspunsuri deplasate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raiku a răspuns:

Cred ca ai contactat o raceala interna. Aceasta raceala e diferita deoarece nu te doare gatul, nu ai febra etc.
Poti sa iei Nurofen Raceala si Gripa sau Paracetamol. Pentru inceput fa-ti un ceai de musetel.
Sper ca te-am ajutat
Toate cele bune
Insanatosire Grabnica

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ori ai mâncat ceva alterat, ori ai făcut sex neprotejată!

| VladPetcu a răspuns:

Daca esti fata vei avea un ''puradel'' dupa tine.
Daca esti baiat du-te mai repede la medic si du-te sa vada+fa-ti analize daca zice ca tot e normal.
Funda?

| Mirela77 a răspuns:

Pare o toxinfectie alimentara destul de puternica pentru ca ai ameteli provocate de toxinele ajunse in sange.Probabil ai mancat oua, lapte sau carne contaminate. Daca persista mai mult de trei zile consulta urgent un medic.Pana atunci mananci doar regim orez fiert, paine uscata si ceai de menta si musetel.Lichide foarte multe, minim 3 litri. Sper oricum sa te simti mai bune!