| ligiat96 a întrebat:

de ceva zile am o durere la ischium, am doar 16 ani si destul de des imi apare durerea asta. Fac volley, asta ar putea fi problema? sau ce as putea face sa imi ameliorez durerea? Plus ca e frig afara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Ai o durere de sold si practici un sport care presupune sarituri. Ar trebui sa mergi la un consult ortopedic pentru diagnostic si un eventual tratament. Ar putea fi o artrita de sold, o necroza aseptica de cap femural sau ceva lipsit de gravitate, cum ar fi o durere de crestere (desi esti cam la limita cu varsta) sau o contractura musculara dureroasa.

1 răspuns:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Se poate sa fie de la ceva cazatura de la volley, incearca sa consumi mai multa lactate pentru a-ti intari sistemul osos iar pentru amelioararea durerii No-Spa este un medicament care ameliorereaza durerile din zona toracica-abdominala, dar cum subiectul este sensibil iti recomand sa vezi un medic specialist.