| anonim_4396 a întrebat:

Buna de citeva luni vad un pic mai rau, dar nu vreau sa port ochelari.Prin anumite picaturi,ori remedii, ori nici nu stiu ce imi pot recapata vederea? D-au FFUUUUNDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA celui ce ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand te duci la medic, el iti spune ce nu e in regula cu ochii tai dar sa stii ca ochelarii sunt singura solutie. nu exista picaturi magice

| TwiSt1997 a răspuns:

Daca porti ochelari ce are? Sunt aia cu rama neagra nerd care-s super. Daca te incomodeaza, te vei obisnui.

| Fabb a răspuns:

Mai bine du-te la un control, ca poate chiar ai probleme cu ochii si trebuie sa porti ochelari poate pentru o scurta perioada de timp, daca nu vrei ochelari, cumpara-ti lentile de contact :/

| AleAlexandraIdk a răspuns:

Cel mai bine este sa porti ochelarii, sau incearca un doctor oftalmolog, spune-i ca nu vrei sa porti ochelarii si daca nu ai nevoie de ochelarii, iti va recomanda el niste picaturi cred big grin

| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns:

Un om nu arata rau cu ochelari daca stie sa si-i cumpere
acum daca iti cumperi ochelari de babe sa nu ai pretentii

| Deea9965 a răspuns:

Intai mergi la un doctor ca sa vada ce fel de problema ai. Apoi l-ai putea intreba prin ce se poate remedia. Nu pot sa spun nimic pana nu stiu despre ce e vorba. Daca e cu adevarat nevoie de ochelari, obisnuieste-te cu ideea. Nu toate ramele arata a mamaie. Bafta. happy

| alex12341234 a răspuns:

Depinde.daca ochii nu sunt foarte afectati se pot repara fara ochelari, ci doar cu picaturi, in caz ca e mai grav, imi pare rau sa te dezamagesc, dar te asteapta comanda la ochelari sad