| nonimas a întrebat:

Bună!
De curând,am observat o modificare la structura sânului,după care am făcut o ecografie mamară, la care mi s-a observat un fibroadenom de 7/4 mm, fără vascularizație patologică.
După 2 luni de la ecografie,m-am gândit să cer o a doua părere,făcând o altă eco la care mi s-a spus că fibroadenomul are 3, 5 cm respectiv 13 /4, 4 mm. Medicii mi-au recomandat controlul la 1 an, respectiv 6 luni.
Dar pentru mine,este ingrijorator faptul ca a crescut atât.
Ar trebui să-mi fac griji și să merg mai departe cu investigațiile,poate o biopsie?
Vă rog, ajuta-ți-mă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BlueDark a răspuns:

Si sotia mea a avut probleme de genul, cu niste noduli...La un moment dat credea ca au disparut, insa la o ecografie au aparut iar.Mai mari decat inainte...A facut toate analizele necesare, inclusiv biopsie si din fericire nu e cazul sa se ingrijoreze. Totusi, medicul a recomandat sa ii tina sub urmarire.

Fa tot ce e necesar. Cere opinia unui specialist in imagistica, el stie mai bine...
Asta a fost un caz fericit, slava Domnului...Cand e vorba de asa ceva, nu trebuie ignorat nimic.