| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
De duminică am avut mâncărimi în zona intimă şi secreții abundente. Abia miercuri am ajuns la medicul ginecolog şi mi-a dat nistatină (pastile) şi clotrimazol (cremă). Este vorba de candidoză vaginală... în cât timp trece? Am scăpat doar de mâncărimi şi mirosul neplăcut, dar secreția tot este şi mai nou au apărut şi usturimile... mai ales când mă dau cu crema. Este posibil să fie o reacție adversă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil ca usturimea sa fie o reactie adversa, discuta azi cu medicul tau. Dat fiind ca ai stat mai multe zile inainte de a incepe tratamentul, acesta poate dura mai mult. Daca dupa 21 de zile de tratament nu esti vindecata, intoarce-te la ginecolog

| Madutzza98 a răspuns:

Spune.i medicului tau de usturimi poate iti prescrie alta crema caci s.ar putea sa fie o reactie adversa