| Alby10 a întrebat:

Bună! De fiecare data când ma ridic din pat rapid, totul devine negru pentru 5 secunde. Câteodată, pe lângă acestea, mâinile îmi tremura și cad din picioare. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

URGENT la MEDIC!

Pot fi mai multe cauze, ca:
- anemie acentuata
- tensiune prea mica sau circulatie deficitara la creier
- stroke sau alte probleme la nivelul creierului

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îți măsori tensiunea.
Cum cazi din picioare? Te trezești brusc pe jos?

| Freya1 a răspuns:

Anemie e sigur, dar poate fi si căderi de calciu daca lesini.
Nu e ok sa stai asa, ar trebui să mergi la medic.

| geoconda a răspuns:

Aveam și eu problema asta. Dar da, poate fi si din cauza alimentației. Acum, am un stil de viață sănătos, si nu mi se mai întâmplă.
Nu te mai rodica rapid, așteaptă putin. Și mie imi tremurau într-o vreme mâinile din cauza ca eram prea stresată, agitată, plus că atunci consumam energizante

| Hope1992 a răspuns:

Problema e ca probabil nu mananci cum ar trebui. Patesc si eu asta daca nu mananc cum trebuie dup cateva zile, incearca sa iti faci timp sa ii dai organismului tau toate substantele necesare. Vezi ca ai ajuns intr-un punct destul de serios, revino-ti acum pana nu e prea tarziu, pentru ca in viitor o sa iti dispara de tot pofta de mancare. Eu ti-as recomanda sa iei si ceva suplimente alimentare pe baza de calciu si vitamine.

| AlinMrs a răspuns:

Hipoxie cerebrala

| RequiemReRe a răspuns:

Esti anemic/a.

| Ion9687 a răspuns:

Si eu patesc destul de des dar de obicei dupa ce stau mai mult timp in pat pe telefon si ma ridic brusc din pat