| JustAlice a întrebat:

De fiecare data cand ma sarut cu cineva, imi apare o afta sau 2 in gura, si mi se intampla asta de mult timp.de fiecare data. Puteti sa imi dati un raspuns? De la ce ar fi? :d; Thx.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cherry a răspuns:

laughing asa eram si eu.Suntem sensibili,sau poate nu este neaparat de la persoane, din ce mancam, daca punem mana la gura dupa animalutze etc.

| BESTNICK a răspuns:

Aftele din cate stiu nu au leac si nici nu s-a descoperit de ce apar,parerile sunt impartite,pe baza de alimentatie, diferite bacteri, stres dar si in perioada menstruatiei uite aici un site poate te va ajuta saiti raspunzi la intrebare http://www.procto.ro/aftele-bucale-stomatita-aftoasa/