| anonim_4396 a întrebat:

de ieri dimineata ma doare o amigdala si m-am uitat pe ea, e ceva ca o gaurica mica si alb spre rosu in ea.
Am avut puroi. Credeti ca e urma de la puroi sau puroi?
Urma nu ar durea cryingcrying
Nu vreau sa ma imbolnavesc acum cand incepe scoala.
Ce sa fac sa nu ma mai doara amigdala si sa dispara punctul ala mai repede? ( parintii nu stiu).
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Trebuie sa iei antibiotic altfel nu iti trece. Incearca sa faci rost de niste ampicilina si ia 6 tablete din 6 in 6 ore.Baftawinking

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă medicul școlar și nu iei antibiotic după bunul plac!
Sănătate.
Pa, pa.

| SamSon a răspuns:

Du-te la doctor, ai amigalite! se poate agrava!