| ριтιq a întrebat:

de ieri mi-a iesit o iritatie, de la gat pana aproape de umarul stang! Este o iritatie, cu bubite mici de culoare pielii/rosii care sunt adunate si zici ca am o roseata...
Am citit pe net si cica este de la caldura. Este adeavarat? Cu ce sa dau?

Nu pot sa ma duc la medic decat dupa examene adica joi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

Unguent de galbenele

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu zic sa nu te dai deocamdata cu nimic, pana joi rezisti, poarta haine largi si pizgali iritatie.

| MiculFaraon a răspuns:

Nu te da cu nimic, o sa iti treaca in 2-3 zile si mie mai imi apar de la caldura. Pa-pa.