| asd000 a întrebat:

De la ce se usuca buzele... ceva simptome de la ficat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ElennaGlc a răspuns:

Buzele se usuca de la dezhidratare. foloseste ceva special pentru buze sau o crema hidratanta, NU LE LINGE, FACI MAI RAU. nu are legatura cu ficatul

| AwaZoh98 a răspuns:

Daca dai search pe google gasesti cel putin 3 site-uri ce iti prezinta detaliat acest fenomen, respectiv cauzele si remediul. :D

Spre exemplu:

http://www.ziare.com/......tie-949807

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal..la oricine se usuca buzele.E de la aer, cand aerul rece freaca buzele, se racesc, se usuca si apar crapaturi, nu are nimic daca le lingi cu limba.

| Bordeianu_Andrei_1997 a răspuns:

Da-te cu ruj

| Danysan a răspuns:

De la vreme si expunere la mediu rece.Foloseste ceva pentru buze sa te ungi, sunt multe creme.

| SimonaCristina a răspuns:

Nu e de la ficat, se pot usca de la frig, de la deshidratare.