| JanaBucov a întrebat:

de la un timp am inceput sa slabesc foarte mult probabil e din cauza ca sunt in crestere si ma inalt. Dar nu mai imi place cum arat, nu mai am forme si ma deranjeaza foarte tare. Ce as putea sa mananc sa ma ingras intr-un timp foarte scurt? As manca chiar APROAPE orice numai sa ma mai ingras cam 10 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iordanescu a răspuns:

Du-te la un doctor sate consulte sa vezi din ce cauza ai problemele asteawinking

| irenneMarrie a răspuns:

Buna..am avut si eu aceasta problema.credeam ca mancarea grasa si cartofii prajiti o sa ma inhrase dar m-am inselat..am avut gastrita acuta iar medicul mi-a impis un regim alimenatr..initial nu am vrut sa il urmez crezand ca voi slabi, lucru pe care nu mi-l doream la 1, 70 inaltime si 49 de kg...am urmat totusi regimul medicului si spre uimirea mea m-am ingrasat 4 kg intr-o luna.
5 mese pe zi 3 consistente si 2 gustari (fructe, dulciurele, ciocolatele)
Mancam piureuri de legume...mai exact legume fierte trase in unt si dupa la pasam puneam dupa caz putin iaurt smantana, piept de pui la gratar si muuulte fructe ciorbe supe mancare gatita de 3 ori pe zi ...eu la cele 2 gustari imi faceam piure de morcov era mai dulce si imi facea mai bine decat o ciocolata ..mancarea sanatoasa si mancarea gatita o sa te ajute ft mult.