| eAnne a întrebat:

de la un timp ma doare dinti din partea stanga a fetei, cum pot sa scap de dureri? Iar cand beau apa ma dor dinti din fata... Doresc sa scap cat mai repede de aceste dureri, ma ajutati cu sfaturi? Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o nevralgie de trigemen sau de facial. ia antinevralgic sau un antiinflamator, stai la caldura si bea bauturi calde.

| William a răspuns:

Te doare dintii nu? Pai daca nu stii sa vorbesti corect.

| Mihaela1964 a răspuns:

Fa o baie fierbinte cu sare, apoi spala-ti parul cu apa cat suporti de calda.Usuca parul si dormi cu capul acoperit; pentru sensibilitatea dentara foloseste pasta de dinti care amelioreaza aceste simptome(eu iau Lacalut), evita sa bei foarte rece sau foarte fierbinte.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai dinti sensibili din pacate...
Mergi la stomatolog cel mai bine.
Uite ceva si aici, poate te va ajuta:
http://www.unica.ro/......16297.html
Cu placere!
Te-am pupat!

| Adryan17 a răspuns:

Ai dintii sensibili daca ai dureri la cald si rece. Ai nevoie de un mic tratament. Sfatul meu e sa te duci la medicul dentist pentru un control, astfel vei sti sigur ce problama ai.