| Bubuxx a întrebat:

De luna aceasta am inceput sa iau anticonceptionale Yasmin...si de 2 zile am o scurgere maronie, mi s-a spus ca este normal fiind prima data cand iau? Ce sa fac? Sincer ma cam sperie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Da, vezi evoluția zilele următoare. Și fetele/femeile care nu i-au pilule au începutul menstrei maroniu sau chiar la final.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Organimsul tău acum este controlot hormonal, lucrurile vor intra în normal.
Pa, pa.

| Bubuxx explică (pentru Legiuitoarea):

Ceea ce vrei tu sa`mi spui este ca nu vor dura mult, si este din cauza ca organisml meu se acomodeaza cu ele?

| Bubuxx explică (pentru Legiuitoarea):

Da pai acum 2 zile mi-a trecut menstruatia si am acesta secretie, oricum m-am speriat fiind prima data cand iau, eu am zis sa mai astept 2 3 zile sa vad cum e si daca neu imi trece sa le intrereup.Tu ce parere ai?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Bubuxx):

Bună din nou.
Nu s-a curățat bine, stai liniștită, va ceda.
Pa, pa.

| Bubuxx explică (pentru Legiuitoarea):

Ms mult mai linistit putin... :*

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Bubuxx):

Bună din nou.
Da, vezi evoluția zilele următoare. Și fetele/femeile care nu i-au pilule au începutul menstrei maroniu sau chiar la final.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Mergi inapoi la ginecologul care ti lea prescris, posibil sa ti le schimbe

| Azµre a răspuns:

Mergi la medicul ginecolog, ceea ce ai tu e o metroragie cauzată de medicament! trebuie tratată! Nu sunt bune pentru organismul tău vezi urgent medicul ginecolog!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Mergi la ginecolog, el ti le-a recomandat, sau le-ai luat dupa capul tau?

| Bubuxx explică (pentru Schatzyyyyy):

El mi lea recomandat, dar mai multe persoane mi-au zis ca este normal.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Bubuxx):

Nu stiu,eu nu am luat asa ceva,dar am o prietena,care si ea a luat,a patit tot asa, si nici nu-i venea, se si ingrasase, apoi le-a intrerup, si ii era bine!