| anamaria06 a întrebat:

Buna!
De mai bine de un an ma confrunt cu candidoza. de atunci am facut de 4 ori, iar acum a reaparut. am fost de fiecare data la medic, dar acum nu mai vreau sa merg pentru ca de fiecare data am primit ovule si la 2-3 luni s-a intors. cum ati scapat de ea?( cele care ati avut?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scapi cu tratament de lunga durata. Adica imediat cum termini o tura de ovule mergi din nou la ginecolog care te va consulta, eventual iti va preleva secretie pentru analize si iti va recomanda alte ovule. si tot asa de multe multe ori, pana te vindeci definitiv