| valia234 a întrebat:

De mult pubertatea mi sa inceput de oproape doi ani, si inca nu am ciclu, si nu inteleg de ce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poate ai alt ritm de crestere. Mergi la medic sa afli o parere avizata.

| mada1820 a răspuns:

Buna. Si de ce te grabesti? Consideri ca este un lucru prea bestial? Crede-ma tot o sa te saturi de griji, dureri luna de luna si multe altele.

| AnaM19 a răspuns:

Fiecare fata se dezolta diferit, unele la 14, altele la 16... depinde. Acum nu e nici o problema ca inca nu ti-a venit ciclul. Repet, fiecare fata se dezvolta diferit ( asta e doar opinia mea ).

| Bia09 a răspuns:

Inca nu esti destul de dezvoltata :*