| cimpo2 a întrebat:

Buna, de mult timp am dureri de burta si nonstop
Mananc, deci nu s-ar pune problema de asta, ciclul a trecut, nu i-au in greutate( am 52kg), si de putin timp simt ca burta e cam "grea"
Acum ~1luna am avut intepaturi in burta,am luat pastile si au disparut intepaturile, dar durerea a continuat
Durerea este suportabila dar constanta
Am 14 ani
De ce ma doare si cum pot face sa nu ma mai doara burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandruuu88 a răspuns:

Mai nimic...ma tot gândesc la o colonoscopie, sa vad exact.La mine e mai dificil, am crampe, dureri cand trebuie sa merg la wc.Ideea e ca si colonul e sensibil la emotii.Incearca sa faci o detoxifiere a colonului (spirulina...colon help)

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde ce mănânci. Tu consumi sucuri acidulate? Din această cauză, s-ar putea să ai senzația de balonare. Ar putea fi (și) din cauza constipației. Cel mai bine ar fi să te duci cu unul din părinții tăi la un medic specialist. Durerile abdominale pot fi cauzate și de o altă afecțiune a unui organ din jur. Chiar și durerile de rinichi radiază către abdomen.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Si eu am tot simptomele prezentate de tine...colonul e de vina

| cimpo2 explică (pentru Alexandruuu88):

Si ce ai facut?

| Alexandruuu88 a răspuns (pentru cimpo2):

Mai nimic...ma tot gândesc la o colonoscopie, sa vad exact.La mine e mai dificil, am crampe, dureri cand trebuie sa merg la wc.Ideea e ca si colonul e sensibil la emotii.Incearca sa faci o detoxifiere a colonului (spirulina...colon help)