| ella_6048 a întrebat:

Buna ...De o luna si ceva am ameteli permanente si o stare de greata... Mi-e frica sa ies din casa de teama sa nu mi se faca rau pe strada ...Am facut numeroase analize si in final mi s-a spus ca e de la stres...Ieri in prima zi de scoala mi s-a facut rau si m-am intors acasa... iar astazi nu m-am dus de frica sa nu mi se faca iar rau...nu stiu ce sa mai fac ...sunt clasa a 12 si nu as vrea sa pierd anul... ce ma sfatuiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zuzumic a răspuns:

Poate ai spasmofilie... cred ca ar trebui sa te duci sa iti faci o tomografie sau kel putin la un spital de specialitate ...incerca sa nu te mai stresezi... poate acum boala ti s-a agravat pentru ce esti stresata sa nu ti se faca rau ...si at u te stresezi si mai rau. eu zic sa incerci sa te porti normal sa incerci sa uiti cat poti de mult k esti putintel bolnava... si poate rezolvi ceva

10 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Dar gravida nu esti cumva? ia verifica ca se pot intampla si de la asta ameteli greata etc. poti avea si probleme cu cervicala de care sa nu fi stiut si asta poate da simptomele astea sau probleme neurologice dar si psihologice cum ar fi atacul de panica, stres, deci trebuie sa mergi la neurolog, sa faci si alte investigatii nu numai niste analize, cu ochii nu ai probleme ochelari nu trebuie sa porti? si asta poate da ameteli deci du-te la dr.si daca e de la stres e greu sa il anihilezi pentru ca stresul e prezent peste tot si e inevitabil sa nu ai stres, dar cu indrumari bune de la dr.psiholog si odihna si relaxare alimentatie sanatoasa si o gandire pozitiva poti sa treci mai usor peste stres.

| fabiola a răspuns:

Intreaba medicul de familie daca poti lua Eurovita anti -stres sau vitamax, consuma sucuri din fructe preparat de tine cu ajutorul unui storcator(grefe, portocale si lamai verzi) si il poti indulci cu putina miere.Multa sanatate!

| monyk a răspuns:

Buna, ai mare grija de sanatatea ta, consulta si alti medici care te pot ajuta mai mult, poate ca sunt si alte cauze...ai grija de tine, te pupkiss

| unicka a răspuns:

Atac de panica ai mare grija am avut si eu

| adrianhasde a răspuns:

Trebuie sa iei multe vitamine si sa te hidratezi, ai o cadere de calciu si de vitamine in sange. Ai grija de tine.

| ProAlecks a răspuns:

Mai intai cand te duci la scoala cheama o prietena de a ta care ai incredere in ea. Daca Doamne ferste ti se face rau pritena ta o sa sune undeva...Cand vii acasa si iti faci temele incerca sa le faci repede si dupa aceea relaxeaza-te...Dormi... Nu stiu incearca sa nu te mai gandesti la nimic. Asta e doar o parere, nu trebuie sa o aplici daca nu esti sigura de ceva. Sper sa am fundita...Sa ai o zi buna.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai tinut regim? ai probleme la citit? trebuie sa porti ochelari? esti constipata? Stomac vezica biliara apendice sunt multe care dau senzatie de voma si ameteli, revino cu niste amanunte :
- ai insomnii?
- te doare ceva?
- faci pipi des?
- bei apa mai mult decat beai inainte?
- amigdale? tusesti
- scrie tot ce crezi ca este important, chiar daca nu ti se pare.
-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi si de la o spondiloza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate atac de panica? Ce ar fi sa consulti un medic? Trebuie sa iti revii urgent daca esti in clasa. a 12-a.

| baby C a răspuns:

Rtg984iseokgh