| ShREKT a întrebat:

De o vreme incep uneori sa simt mici dureri in piept cand respir si uneori si mai jos de piept, deasupra la buric. Stie cineva ce mi-ar cauza aceste probleme? Mentionez ca fumez cam o tigara pe zi, dar nu zilnic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca plamanii iti sunt afectati deja. Nu-i nevoei sa fumezi 1 pachet pe zi ca sa-ti afectzei plamanii, este de ajuns sa fumezi 1 tigara pe zi, sau chiar sa stai intr-un mediu in care fumeaza altii, pentru ca tu, ca fumator pasiv, inhalezi aceeasi cantitate de fum, ca si cum ai fuma tu.
Mergi la medic, sa-ti faci o radiografie pulmonara!

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Ori ai răcit puțin, ori chiar acel fum te afectează. Mergi la un doctor sa te consulte.

| Dora20 a răspuns:

Te rog sa nu mai fumezi ca nu e bine pentru sanatate, asa ca incearca sa bei un ceai cald ca asa fac mereu si ma simt bine, daca nu iti trece...du-te la doctor ca nu am alta solutie pentru tine.