| Ioanaanaa a întrebat:

Bună.
De vreo săptămână am o problemă în zona intimă.
Am niște mâncărimi foarte puternice, zona genitală s-a inflamat și s-a înroșit. Ma puteți ajuta cu vreun sfat în afară de a ma duce la medic? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Singurul sfat este sa te duci la medic. Si intreaba-ti prietenul pe unde mai umblă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa nu te mai speli cu sapun sau gel de duș la vagin, sa te speli cu ceai, ti ai inceput viața sexuală? Ce varsta ai? Totusi ar trebui sa mergi la medicul ginecolog sa te consulte.