| InsertName a întrebat:

Deci am o problema cu pielea capului,pe mine de ceva timp ma mananca pielea,putin mai sus de ceafa. M-am scarpinat,dar nu pana a dat sangele si dupa am dat cu spirt si a inceput sa ma usture. Ideea e ca nu stiu ce era acolo, ma sperie gandul ca putea fi o alunita. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar poate ai paduchi. Sau poate pur si simplu ai transpirat sau ti s-a iritat pielea capului. Spala-te pe par, si daca nu trece intr-o zi doua du-te la dermatolog sau ia-ti ceva pentru paduchi de la farmacie.

| InsertName explică (pentru BiuL):

Nu e vorba de paduchi ca ma mananca de 2 ani aproape si am fost si cautata si tot nu au gasit ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa fie o problema dermatologica.
Du-te cat mai repede la medic si nu te mai scarpina!
Te pup!

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Sa sti ca s-ar putea sa ai paduchi sau sa se infectat un fir de par sau mai multe.