| anonim_4396 a întrebat:

Buna
deja de ceva timp am o problema cu nasul! mereu mi-e greu sa rasuflu cu toate ca nu sunt racit si nasu mie curat, si mereu simt ca mie uscat, dar sunt si momente cind rasuflu bine care poate fi problema (cel mai des cind privesc film sau stau la pc foarte greu rasuflu pe nas) cine stie cum ma pot vindeca? astept sfaturi (la medic ma duc saptamana viitoare dar pina atunci as vrea de la voi ceva sfaturi)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Numero1 a răspuns:

Pai poate fi de la polipi, sinuzita sau infectii ale mucoasei.Cel mai bine ar fi sa conulti un medic si cat mai repede, pana atunci incearca sa respiri aer curat, daca esti infundat poti sa-ti oparesti picioarele sau nu stiu sa dai cu servetelul umed prin nas ca sa-l mai umezesti daca spui ca e uscat.Bafta.

| blackcat99 a răspuns:

Ai senzatia de tuse? Eu am patit la fel ca tine, imi era greu sa respir pe nas si de multe ori aveam senzatia de sufocare. Am fost la medic si mi-a spus ca e un inceput de astm. Am luat tratament si acum nu mai am nimic. La tine s-ar putea sa fie si din cauza polipilor. Polipii sunt niste bucatele micute de tesut care se afla in nasul tuturor, si care blocheaza usor respiratia. Daca continui sa respiri greu, fa un control medical. S-ar putea sa iti scoata polipii. Nu doare chiar tare.