| MoNyKa66 a întrebat:

deocamdata menstruatia mi-a venit corespunzator dar a facut vreo 3 zile pauza si dupa iar a inceput.NU INTELEG DE CE! ma ajutati fetelor va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Probabil de la stres, dereglari hormonale, nu ai mancat cand trebuie, etc.

| dragonladyflame a răspuns:

Da,cum sa mai zis.e ceva normal.se mai intampla de astea.nu e problema.dar dupa 18 poti sa mai faci cate un consult din cand in cand pentru orice eventualitate deoarece zona asta a uterului si vaginului e cam sensibila.dar acum stai calm ca e ceva normalwinking

| hmmmm96 a răspuns:

Stai linistita menstruatia nu este reglata ( adica trebuie sa treaca vreo 3, 4 ani pana sa iti vina lunar pe aceiasi data). Si eu am fost pe stop de 2 ori in aceiasi luna, sau poate sa nu iti vina deloc intr-o luna.Fii fara griji, se va regla pana la urma.

| FataMaria a răspuns:

E ceva normal! Nu te panica! Nu esti singura care i s eintampla asta! EsTE UN simpton cu totul si cu totul normal! pA pAa