| ReTz a întrebat:

Buna dimineata, am 18 ani si inaltime medie (1.83).Credeti ca ma mai inalt? Eu as vrea maca sa am 1.85. Iarna ma simt mai bine pentru ca port bocanci si ajung pe la 1.85, ar trebui sa fiu complexat de treaba aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci probleme in privinta inaltimii, unui baiat ii sta bine sa fie inalt dar si sa aiba ceva masa musculara pe el nu sa fie slab ca atunci nu ii sta bine.Deci preocupa-te sa ai un corp armonios dezvoltat

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Complexat,nu.Esti obsedat de asta.Scuze.Organismul mai creste pana pe la 20.Nu la toti.Mai prinzi 1-2 cm.

| awspam a răspuns:

Pana pe la 21-24 mai cresti

| Kirito21 a răspuns:

Sa fii complexat pentru 2 cm lipsa? Serios?!? Este vorba de 2 cm care nici macar nu se observa.

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut!
Nu trebuie sa fi complexat deloc deoarece ai o inaltime foarte buna si daca faci sport cred ca poti sa ajungi la 1.85.
Succes!winking