| Dmirela a întrebat:

Bună dimineața!
Am o problema.
De ceva timp simt o durere in partea dreapta sub ombilic. Am făcut analize și sunt ok,am făcut și la urina si sunt bune,la ecografie a zis ca nu e nimic în neregula. Am luat uractiv forte și mi-au trecut durerile,după ce am terminat, au revenit din nou. Ma doare și spatele...in special zona rinichilor si in flancuri...și uneori simt furnicături pe piciorul drept.
Nu beau suficiente lichide, iar pielea mea este uscata, sensibila.
A mai trecut cineva prin asta și poare da mai multe sfaturi utile?

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Mergi sa te consulte si un alt medic, sigur i-a scapat ceva primului, chiar si doctorii recunosc asta!
Mergi la un alt medic si mentioneazi ca ai mai facut analize iar acel doctor ti-a zis ca nu ai nimic dar tu ai dureri...
Iti va face niste analize mai amanuntite cand va auzi asta, sau va zice ca nici el/ea nu poate face nimic, atunci cauti altul pana cineva te va baga in seama! E vorba de sanatatea ta, nu te lua dupa un singur medic!