| Membru007 a întrebat:

Buna dimineata! Am o problema. Duminica am fost la biserica si era foarte frig am stat mult inauntru si picioarele imi erau inghetate si spatele era tot rece.Eram intr-un costumas si nu era prea calduros. Un lucru e sigur...Ieri mi-a venit menstruatia si cred ca din cauza statului in frig timp de cateva ore acum am probleme legate de menstruatie.Problemele fiind dureri si scurgerea nu inceteaza mai mult de 1 minut.Azi la ora 6 am repetitii pentru aerobic. Duminica avem spectacol.Clar nu voi putea merge la repetitii nici macar sa ma uit la colegi cum repeta, fiind ca m-asi plimba la baie din 2 in 2 minute.
Un lucru e sigur la antrenament nu merg. Dar pana duminica imi trece? Iau pastile pentru durere. Ce pot sa fac? Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MoonLight a răspuns:

Lasa mediciioh go on dai bani aiurea. Stai intinsa in pat si daca te doare puneti o compresa calda in zona aceia, poti sa iti pui si picioarele in apa calda, dar nu stiu cat de eficient e{cel putin la mine nu merge...}.No Spa e bun si el, de asemenea si Paduden. Incearca sa nu fumezi sau sa consumi alcool pe timpul menstruatiei si mananca sanatos, adica nu exagera cu prostioarele alea de pe la magazin, cu grasimi si mai stiu eu ce. Asa iti recapeti putin vitalitatea pe timpul menstruatiei. Incearca! Nu ai nimic de pierdut, ci de castigat!happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MoonLight):

Oricum medicul este in măsură să o ajute, deoarece fiecare om si organism este diferit, si ce functionează la tine, nu merge la alta.

| tynad a răspuns:

Sa stai vreo douazeci de minute cu picioarele in apa fierbinte, si sa iei No Spa. E foarta eficienta metoda tongue

| Aero_9005 a răspuns:

Mai bine mergi la un medic sa intrebi, este cel mai bine