| trixxu a întrebat:

Buna dimineata. Am si eu o problema cam dureroasahee hee.
Acum un an si ceva am avut infectie la o masea. Am fost la stomatolog, maseaua a fost tratata, am scapat de infectie si mi-a plombat-o. Acum o saptamana a inceput sa ma doara putin cand mancam in partea aceea. Am ingnorat pentru ca am crezut ca o sa-mi treaca. Insa pe zice trecea incepea sa ma doara din ce in ce mai tare. Az-noapte n-am putut sa dorm din cauza durerii si cam toata partea aceea a fetei ma doare ingrozitor. Chiar nu stiu de ce a inceput sa ma doara in halul asta o masea plombata. Nervul cica era mort.
Luni ma asteapta stomatologul. Stiti ce pastile pentru durerea asta infernala as putea lua?

Multumesc! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Incearca sa iei Aolin atat pastila cat si praf pentru gargara, sunt de efect, sper sa te ajute sa rezisti pana luni.sanatate multahappy

caramela
| caramela a răspuns:

Aulin* scuze:*

| DrA a răspuns:

Salutare. Durerile de masea sunt printre cele mai crunte dureri. Incearca sa gasesti la farmacie Dentocalmin sau Calmodent, e o solutie care se pune cu o pensulita pe masea si te lasa durerea instant. Dar neaparat sa mergi la medicul stomatolog pentru ca cel mai probabil ai o infectie. Succes