| Anonimă1231 a întrebat:

Bună dimineața.
De două săptămâni mănânc 1.300 de calorii pe zi, am exclus in proporție de 80% carbohidrații și nu mai mănânc dulce.
Problema este că în aceste două săptămâni nu am slăbit nimic. Mi-am făcut și analizele, nu este nimic pe bază hormonală și tot ce gătesc, cântăresc și îmi trec în aplicația "Eat&Track".
Ce fac greșit? Înainte, când consumam 1.200 de calorii slăbeam in fiecare săptămână intre 200-500 grame.

Date de referință: 23 de ani, 150 cm înălțime, fac între 2000-5000 de pași zilnic (lucrez și sunt și la master cu ore până la 21:00).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DandG2304 a răspuns:

Buna! Posibil ca stresul sa fie un motiv pentru care stagnezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Consuma 1000 calorii pe zi si vei slabi cu siguranta.