| Aww_Mimi_2001 a întrebat:

Buna dimineata mamici.
Vi s-a intamplat ca bebelușul nou nascut să aspire meconiu si sa nu poata respira?
Am nevoie urgent de sfaturile voastre, vreau sa stiu daca va fi bine copilașul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Doamnă sunați la medicul de familie sau mergeți la urgență! Nu aici rezolvați problema de sănătate a nou născutului!

| Nilsson a răspuns:

Cel mai in masura sa raspunda la o asemenea intrebare e un medic, ar trebui sa mergeti daca nu ati facut-o pana acum

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se intampla in travaliul prelungit, complicat. Prognosticul copilasului depinde de perioada in care a stat fara oxigen. Isi poate reveni complet (varianta cea mai frecventa), poate ramane cu sechele minore, recuperabile cu sechele severe sau poate chiar muri daca a fost privat de oxigen prea mult.