| Ciocnadi_Isabella_1998 a întrebat:

Bună, din pacate am avut parte de un chiuretaj, daca peste o luna am rămas însărcinată e posibil sa pierd sarcina. Tin sa mentionez ca am 20 de ani fara probleme de sanatate. (Chiuretajul a fost facut din alte probleme de natura medicala)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, chiar nu ai de ce sa pierzi sarcina.
In orice caz, corpul avea nevoie de repaus total si lipsa sex pentru 1 luna, tocmai pentru a se evita sa ramai gravida imediat, ceea ce de fapt s-a intamplat.
Ai 20 de ani si sarcina ar trebui sa nu fie afectata deloc.
Dar, te sfatuiesc sa mergi la medic si sa-i spui ce s-a intamplat in trecut ca ei sa stie dupa ce sa se uite, in caz de sarcina cu probleme.

| Paula2018 a răspuns:

Nuu. Supraveghere medicala, odihna si sarcina usoara! Si felicitari.