| saturn a întrebat:

Buna dragele mele! Intrebarea mea este urmatoarea: Medicul mi-a prescris UTROGESTAN pentru stimularea ovulatie si normalizarea CM, imi doresc mult un bebe, deja de 4 ani de casnicie, insa barza nu ne mai viziteaza. Ce efect are acest preparat, am inteles ca e pe baza de hormoni, poate aduce la cresterea in greutate? Am administrat si acid folic si vitamina E si vad ca in greutate am crescut insa sarcina nu a mai survenit din pacate, asa si cu acest preparat vreau sa stiu care vor fi consecintele, daca as fi sigura ca voi prinde sarcina nu ma alarmeaza kg in plus insa ma tem ca voi ramine doar cu surplusul de greutate AJUTATI-MA VA ROG FRUMOS! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TreiSurori a răspuns:

Nu stiu ce sa spun...ai incercat sa mergeti impreuna la doctor? Poate este el de vina si nu tu.

| Sparlix a răspuns:

Magaru puturos si pamantu nisipos