| iubesc a întrebat:

Buna dragii mei. Sunt foarte trista deoarece mama mea e foarte bolnava, sufera de astm daca stiti ce e insa va intreb pe voi aveti parinti, bunici sau rude care sufera de asa ceva? Vreau sa stiu mai multe despre boala asta, ce pastile sunt bune sau ce tratamente. O mama am si nu vreau sa o pierd. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut. Strabunicul meu a fost bolnav de astm, dar s-a imbolnavit pentru ca a lucrat 5 ani in mina cand era tanar. S-a tratat cu sare. Mai exact a facut inhalari de vapori de sare, si s-a dus prin minele de sare, pentru ca acolo este un aer foarte curat si buni pentru plamani. Mama ta banuiesc ca are inhalator; ar trebui sa mearga la doctor, pentru ca sigur ii va recomanda tratament cu sare.Imi pare rau pentru tine, si te compatimesc.Multa sanatate.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai medicul specialist poate da un tratament.
Nu moare.
Pa, pa.

| RAY a răspuns:

Eu am avut iarna asta o stare de astm nu puteam respira a fost groaznic apoi aveam stari de astm cand faceam efort,fructe cat mai multe,legume,sa mearga pe jos cat mai mult bine nu exagerat,sa evite mancarea nesanatoasa, stresul, multi duc o viata cu astm problema e ca nu se vindeca, si sa tina post daca poate 3, 4 zile pe saptamana intro luna asta e recomandare stiintifica mai ales o zi post negru, sa consume miere dimineata face bine la plamani, sa evite sarea, zaharul etc

| OnuOnulică a răspuns:

Nu o vei pierde love struck

| OnuOnulică a răspuns:

Sa nu te mai gandesti niciodata la lucruri din astea.

| iubesc explică (pentru OnuOnulică):

Wow...ce raspuns concret merita funda

| ℜëßëℓå a răspuns:

Eu nu stiu exact care sunt remediile, dar stiu ca este o boala respiratorie si ca trebuie sa mergi la doctor sa iti dea un fel de tub prin care sa respiri cand simti ca ai nevoie. Si apropo, imi pare rau pentru ea, dar stai linistita ca astmul nu este prea grav. happy