| Bogdan1295 a întrebat:

dupa ce am facut entorsa cat timp nu ma pot juca fotbal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cateva lunii.

| Caro34 a răspuns:

Daca entorsa este deja vindecata, adica nu te mai doare, s-a retras vineteala, atunci pune-ti o fasa elastica si incearca sa faci cateva antrenamente usoare si vezi ce se intampla. Daca nu te doare, atunci fa-i antrenament mai serios si daca nici dupa asta nu-i nici o problema, atunci te poti reintegra in echipa, fara nici o problema. Daca a fost ceva mult mai grav, mai fa o radiografie si sa ti-o citeasca un ortoped; el este specialist si-i cel mai bun! Totusi nu uita fasa asta elastica (sau glezniera!) fiindca te mai protejeaza la locul acela! Mult noroc!

| Tania_Todea_1997 a răspuns:

Si eu am facut entorsa vineri si ieri mi--au pus ghips depinde cat e de grav bafta la doctor si multa sanatate :*

| Twiff a răspuns:

Iti recomand sa consulti un medic ortoped el te va sfatui si iti va spune tot ce trebuie. Multa sanatate!