| S7ukiGirl a întrebat:

Buna!
E adevarat ca daca te dai cu rimel cam in fiecare zi iti cad genele mai tarziu?
Eu nu ma dau, dar is curioasa!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hordilaanamaria a răspuns:

Salut! pai...Mie m-i s-a intamplat sa-mi cada genele dupa ce m-am dar cu rimel. Daca ai genele mai sensibile pot sa iti cada, dar sunt si sanse sa nu iti cada. Te asigur ca daca iti cad este din vina rimelului. Dar stai linistita, nu doare big grin

10 răspunsuri:
| dana_9056 a răspuns:

Pai rimelul e destul de daunator genelor sensibile! Daca ai gene lungi e posibil sa le afecteze dar nu chiar asa in cat sa-ti cada, daca ai gene scurte nu afecteza foarte tare dar e posibil dupa o lunga durata sa simti ploapele grele! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| iiBbuBbu a răspuns:

Dap...genele iti vor cadea pentru ca rimelul iti intareste genele iar ele vor cadea una cate una asa ca te sfatuiesc sa nu te dai niciodata cu rimel pentru ca iti vei distruge genele. Fundita? happy

| TeooTeo a răspuns:

Da. adica ti se smulge. mama mea a patit-o.dar cu timpul mai cade cate una. nu te speria.ele se regenereaza.
bafta!:*

| andreeutzaa a răspuns:

Si eu ma dau aproape in fiecare zi si nu mi-au cazut.Genele cad daca nu te demachiezi in mod corect si poti sa iti imaginezi ca odata ce te readai zile intreci raman urme de rimel pe gene, se intaresc si cad.Pe langa asta conteaza si rimelul sa fie de calitate ca orice alt produs cosmetic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca e adevarat.

| BruneTTe a răspuns:

Nu e adevarat, stai linistita. Nu am mai auzit asa ceva. Daca folosesti un rimel bun nu e nicio problema.

| Shiva a răspuns:

Da... ca in cenusreasa, la 12 noaptea

| NanaXOXO a răspuns:

Hai ca asta e tare rolling on the floorXD Pai, daca ti-ar cadea genele-folosind mascara- crezi tu, ca vedetele, fashionistele, femeile importante, modelele de pe catwalk ar mai folosi mascara, daca le-ar cadea genele? Cine ti-a spus prostia asta? Si 100% nu e adevarat.

| Geanina a răspuns:

Da de unde oh go on

| qwertyz a răspuns:

Da