| Iencm a întrebat:

E motiv de ingrijorare daca sanii secreta lichid albicios, inodor atunci cand sunt presati/stransi? Precizez ca sunt fata, nu am fost si nu sunt insarcinata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bai eu sincer n-am auzit de asa ceva... Cred ca ar trebui sa vorbesti cu-n medic.

| romeo78 a răspuns:

Atât timp cât nu are miros, culoare, nu. Dar, dacă totuși nu vă este clar, vorbiți cu medicul de familie sau întrebați la un laborator dacă ar putea testa acest lichid! Eu întotdeauna, dacă am avut o nelămurire medicală am mers la medicul de familie și am cerut sfat, îndrumarea spre un cabinet medical!
Aici fiecare poate avea o opinie. Dar, o definiție exactă, doar un consult medical de specialitate vi-l poate oferi.
Sănătate!

| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal!
Ideal este sa nu-i strangi, masezi sau chinui, ca sa nu iti iriti sanii si sa nu te doara.

| GeneviveJ a răspuns:

Daca pateaza si trece de sutien si in acelasi timp este intr-o cantitate mare acest lichid, trebuie sa mergi la medic. Sanul nu trebuie sa secrete niciun fel de lichid in mod normal in afara situatiei de lactatie. Trebuie sa mergi la medic si sa ii dai mai multe detalii, daca secretia curge din ambii sani, daca sunt durerosi, daca sunt umflati.