| mihaluvv a întrebat:

Buna! E normal sa mi ghiortaie matele dupa ce mananc? Precizez ca de fiecare data dupa ce mananc ma simt satula. adica n ar avea treaba cu foamea presupun. laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normal, insemanand ca nu manaci santaos iar ce manaci iti provoaca multe gaze in stomac.

| gabicoo a răspuns:

Gastrita.

| mihaluvv explică (pentru gabicoo):

Ar putea fi. ma doare cam mereu stomacul dimineata dar nu pot sa mananc, nu mi e foame. O sa merg la un control ceva.

| shyde a răspuns (pentru mihaluvv):

Endoscopie sa fie de preferat

| StudentLaMedicina a răspuns:

Evident că da. Este ceva fiziologic. Mâncarea circulă prin intestin. Uită-te la filmul "Nuntă mută" să vezi cum le era teamă să nu îi audă soldații ruşi că le chioraiau mațele după ce mâncaseră. E normal.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Ceva normal

| shyde a răspuns:

Alte simptome? Aer care intra pe sfincter si da crampe sau vin inapoi ca ragaieli? Reflux de orice fel sau spasme?

| CiobotaruMaria a răspuns:

Se numește Aerofagie, găsești mai multe detalii pe Google