| MARIAmaria_6247 a întrebat:

E o problema cam intima:-s. Kand am mers la toaleta si am urinat si am vrut sa ma sterg am vazut sange pe hartie.Nu am menstruatie, nu ma doare burta, doar am o usoara durere[nu ma doare aproape deloc] putin mai departe de zona unde se afla ovarele. App sunt virgina si am am acea secretie alba.Deci ce poate sa fie/?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| djrobby a răspuns:

In primul rand ce varsta ai?
s-ar putea sa fie semnele primei menstruati, daca nu ai avut niciodata pana acum!
sau poate ai racit la ovare!

| Fashion a răspuns:

Pai... daca te doare atunci cand urinezi ai facut o cistita... daca nu-ti trece eu zic sa te duci la medic neaparat! cum se trateaza ea, cum se previne si de ce apare citeste aici: http://www.supereva.ro/info.asp?id=1205

| D3IuTzA14 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te doara burta sa stii.happy. Daca simti o durere usoara e bine.happyAsa am patit si eu.happy. Acea secretie alba iti vine cu o saptamana inainte s`au mai multhappy

| Coriine a răspuns:

@D3IuTzA14,fetito,se vede ca ai 9 ani! Acea secretie alba curge si cu 3 ani inainte de prima menstruatie!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie inceputul primei menstruatii. Daca am dreptate, sangerarea va continua in urmatoarele zile.