| ☆ Danny☆ a întrebat:

Este adevarat ca daca ma spal cu sare pe dinti aceasta ii face mai albi?! Nu stica dintii? Multumesc! Primiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Good Cat a răspuns:

Nu ii strica. De obicei orice e mai zgrunturos ii face albi. Poti folosi si bicarbonat.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strică smalţul dinţilor.

| Ea12345 a răspuns:

Bunicii nostri nu aveau pasta de dinti, si nici periute. Dar dupa fiecare masa, ei isi clateau gura cu apa de izvor si...sare de bucatarie!
Normal ca nu strica dintii, ci ii albeste.tongue

| Ronnix a răspuns:

Este adevarat. Intr-o saptamana vor aparea rezultatele! happy

| Vizitiul a răspuns:

Sarea, s-ar putea sa dauneze gingiilor. Incearca cu bicarbonat (odata la 3 zile, dar atentie, aplici doar pe dinti, evita contactul cu gingiile, pe urma clatesti cu apa din ambundenta.)

| trafikantu a răspuns:

Da, ii face super albi!

| Unique a răspuns:

Buna Daniela, frumos nume, in primul rand :
atat sarea mare cat si bicarbonatul ajuta la albirea dintilor excesiv.

| trafikantu a răspuns:

Mai bine il intrebi pe dentist.ro el stie sigur cum sta treaba

| Didw a răspuns:

Buna big hug
Nu, nu strica dintii. Este bine sa te speli cu sare. Dar nu foarte des.
Te pup si multa sanatate love struck

| Dentist.ro a răspuns:

Cu siguranta vei avea dintii mai curati si mai luciosi, netezi, bicarbonatul de sodiu in completarea periajului dentar realizeaza o curatare mecanica prin particulele abrazive, indepartand petele superficiale de pe dinti, dar nu actioneaza in profunzimea smaltului precum o albire profesionala in cabinet. Folosirea bicarbonatului de sodiu este inofensiva pentru dinti si pentru gingii in conditiile de sanatate totala a acestora.Raspuns oferit de Dr Valerica Giusca-specialist stomatolog-cabinet Oralmed

| vasile911 a răspuns:

Am auzit si eu de metoda asta. Dar pentru albirea dintilor eu folosesc un produs pe care l-am cumparat de pe http://ibright.ro/dinti-albi

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute