| Cova a întrebat:

Este cineva care a făcut tratament cu acupunctura pentru migrene? Sau cunoașteți detalii? Dacă da, as dori sa știu dacă este eficace. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Exista tratamente medicamentoase care previn sau stopeaza migrena.

| Cova explică (pentru Donsavas):

Am încercat multe tratamente iar calmantele nu își fac efectul. Chiar și ceaiuri, la fel de nefolositoare!

| Donsavas a răspuns (pentru Cova):

Mergi la un psihiatru dacă neurologul nu te a ajutat! Exista in psihiatrie si medicamente care calmează durerile de cap. Nu ai incercat ce trebuia tu.

| Cova explică (pentru Donsavas):

Aveam in plan și acest aspect! Multumesc!

| francut a răspuns:

Am incercat, nu mi-a ajutat. Dar depinde mult si de cauze care, pot fi multiple. Nu descuraja, incearca. Rau nu poate sa-ti faca.
Si daca ma intrebi, nu, inca nu am scapat de ele cu nimic.

| Cova explică (pentru francut):

Pff. Ma lupt cu ele aproape zilnic. Nu știu ce sa mai fac. Îmi afectează viața socială din ce in ce mai tare! Cum rezisti?

| francut a răspuns (pentru Cova):

Le-am mai rarit. M-a ajutat un neurolog, dupa ce am fost la cativa si care, nu au vazut nimic.