| Anna0976 a întrebat:

Bună eu am 22 de ani de curând mi am rupt un deget de la mână am fost la spital și mi-a pus o chestie de fier acolo și ghips dar problema e că înca ma doare degetul și nu pot să fac nimic cu mâna noroc că mă ajută soțul meu la treburi.Ce pot face să nu mai doară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vezi ce pățești dacă nu vrei sa faci copii. Ți-a rupt Socrella un deget.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare sa se vindece dureaza pana se va vindeca osul cam o lună

| ioana748 a răspuns:

Sa iei niste calmante. Probabil ca ti- a recomandat medicul ceva de durere.
In rest nu exista alternativa.