| Ilincailinca55 a întrebat:

Buna eu am deja o fetiță de 6 ani însă eu cu actualul soț mai vrem un copil amândoi fata care o am e a mea din vechea relație însă când am născut fata au fost niște complicați la naștere i s-a blocat capul am născut natural și de asta am teama de naștere plus ca am avut dureri.Cum pot trece peste aceasta teama? Dacă pe viitor voi rămâne însărcinată ce sa fac sa nu am dureri în timpul nașterii? Pot exista compilcați din nou la naștere dacă voi naște natural din nou? nu sunt însărcinată dar plănuiesc în viitorul apropiat poate o să ziceți ca mai bine sa fac cezariana dacă voi face al 2 copil dar ni vreau pentru ca e mai ușoară recuperarea la nașterea naturala decât la cezariana eu sunt contra cezariana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai femeie, divorteaza daca nu vrei nimic, nastere normala nu vrei, cezariana nu vrei, de barbatul actual de plangi non stop, mai bine stai singura cu copilul tau, daca esti atat de artagoasa si uracioasa.