| Mihai06 a întrebat:

Eu am depistat acum 4 luni ca am pietre la rinichi as vrea sa stiu cine s-a tratat fara pastile...
Si daca este careva care s-a tratat pe baza naturista va rog spuneti-mi si mie cum v-ati tratat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maiapopescu a răspuns:

Pietrele de la rinichi nu se trateaza, se elimina cu cozi de cirese, ceai mult de coada calului si de matase de porumb. Si ai grija sa nu se depuna calciul unde nu ar trebui. Mananca mult susan neprajit.

| Mihai06 explică (pentru Maiapopescu):

Da sati mai spun ceva si cu tamie cu boabe de tamie

3 răspunsuri:
| Necsa_Dorina_1992 a răspuns:

Nu stiu de ce e virusat site-ul asta. Imi tot intra metin-ul. Iar in legatura cu tamaia, asta o stiam, dar e o mare problema. Daca esti copil, nu cred sa ai probleme, dar adultii isi pot pierde dantura. Mai e buna Thuja, dar moderat.