| danny_5834 a întrebat:

Eu consum foarte mult Coca-Cola.Multi imi spun ca nu este bun, si afecteaza foarte mult sanatatea. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Normal ca nu este bun. Iti mananca calciul din organism, iti distruge ficatul, stomacul, ingrasa etc, e cel mai nociv suc

11 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Si eu consum foate multa Coca-cola.Cam 1.5 l/zi.
Mi s-a spus ca Cola iti mananca tot calciul din organism,iti strica dintii,distruge ficatul, inima, creste tensiunea arteriala si ca poate cauza obezitate si insomnii.

| Hikari a răspuns:

Si eu cred acelasi lucru, dar tot nu pot renunta la Coca-Colahee hee.

| vioreld a răspuns:

DA, COCA-COLA DAUNEAZA.
S-au facut experimente si s-au adus dovezi ca COCA-COLA dauneaza sanatatii. S-a pus intr-un pahar cu coca-cola plin, o lama si a fost tinuta 2 saptamani acea lama acolo si s-a dizolvat lama aceea. Ganditiva ca acea lama este ficatul nostru, asta face coca-cola cu ficatul nostru.

by www.poeziidesprepoezii.blogspot.com

| Ruxuletz a răspuns:

Acelasi lucru. Contine foarte mul zahar, te baloneaza, zaharul din suc se depunde pe arterele de la inima si cu timpul poti pati multe.

| ProCoSmYn a răspuns:

Coca-Cola se consuma 2, 3 cutii (maxim) pe zi nu este bun. mai ales pentru copii intre 10, 15 ani si sfatul meu este: nu mai consuma asa mult de consumat poti consuma dar maxim 3 cutii pe zi bafta!

| deliam_8720 a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Daca stii ca nu iti face bine, de ce nu incerci sa renunti la ea? Nu deodata, treptat. Azi bei cu un pahar mai putin, maine cu doua si tot asa.

| ღViS3CoLoRaT3ღ a răspuns:

Sincer.laughing dirigul meu e profu. de fizica si ne freaca mereu la cap cu chestiile astea cu sanatatealaughing Yo nu prea beau coca-cola nici energizante sau ceva de care ar putea spune lumea ca e nesanatos. daca ceri sfatul meu eu ti-as spune sa nu prea bei insa nu sa te opresti din baut...bea si tuh mai putin, si incearca si altele poate o sa iti placa tongue oricum avem o viata si trebuie sa profitam de ea, dar asta nu inseamna so distrugem laughing bafta sper ca te-am ajutat

| Aოтuu a răspuns:

Nu, coca-cola nu afectează sănătatea, conţine doar cofeină care te face să "nu mai dormi". Dacă te gândeşti...Cam toate sucurile nu sunt sănătoase, nu?

| Alex150599 a răspuns:

Este foarte periculoasa o sa te ingrasi si nu numai ata afecteaza rau de tot sanatatea cola in exces