| Andreibta a întrebat:

Buna, eu de multa vreme am ceva cu ochii, credeam ca e normal. Mereu când mă uitam la tablă mă dureau ochii ca să-i îndrept spre tablă la școală și aveam și durere de cap și amețeli și asta aveam des și câteodată pleoapa de la ochii mi se mișcă. Astăzi îmi tăiam părul și dintr-o dată apare iar amețeala și durerea înăuntrul ochilor și am văzut alb, nu mai vedeam și m-am amețit, credeam ca o să cad jos. M-am pus repede pe pat, am închis ochii, i-am deschis, după mi-am revenit, ce credeți ca am, oare am nevoie de ochelari?
Ochii mă dor mai mereu înăuntrul ochilor și când stau în întuneric și ies la lumină mă dor sau dacă e lumina tare la telefon, am ignorat asta până acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Nu stiu ce ai tu cu ochii. Dar trebuie sa te vada urgent un oftalmolog. Daca scapi numai cu ochelari, e bine. Urgent!

| Dragobeta a răspuns (pentru Dragobeta):

Apropo, la oftalmologie sa mergi, nu unde se fac ochelari.

| eliancodrut a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere. Daca vrei repede, poti merge la oftalmolog privat.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un medic oftalmolog sa-ti faca investigheze ochi!

| shyde a răspuns:

Oftalmolog 100%