| EusicutineegalNOI a întrebat:

Bunasad Eu mereu am fost slaba dar de un timp m-am ingrasat bruscstraight face Sau doar acum am observat. Am colacei maari si burtica. Ce pot sa fac? Chiar vreau sa slabesc mult dar stiu ca prin infometare nu se poate. Nu imi plac dulciurile si sucurile dar mananc multa paine si mancare, maiales seara. As vrea sa ma duc la sala dar nu pot pentru ca sunt foarte ocupata cu scoala. Imi ziceti un program de exercitii fizice care sa le fac acasa? Ceva ca sa slabesc pana la vara...macar 5 cmsad Va rogcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Pai, nu mai manca paine si mai ales seara. Pana in ora 4 poti sa mananci ce vrei dar dupa aia, ajunezi. Simple as that!

Răspuns utilizator avertizat
| Roberta00 a răspuns:

Daca slabesti brusc faci vergeturi prin apropierea feselor si e cam nasol eu am de astea si e naspa

| sasha a răspuns:

Infometarea clar nu e o solutie insa alimentatia are un rol important, painea trebuie sa o consideri un dusman, maxim o felie pe zi, acum a venit vara salata e la putere cauta pe internet tot felul de salate si preparatile se pot manca fara paine si tin de foame, apa este foarte buna poti sa bei nu 2 litri pentru ca e mult pentru inceput dar 1l e ok pe zi in prima saptamana. e bine sa nu mananci seara dupa ora 8 sa zicem un iaurt merge dar nimic mai mult, sa nu mananci foarte gras :sarmale fripuri la astea trebuie sa renunti, pui si peste la gratar pestele mai merge si la cuptor. sala nu prea isi face elefectul daca vrei sa slabesti sala iti dezvolta muschii dar de grasime nu scapi usor de aceea pentru slabit este cel mai indicat alergatul 1 ora pe zi poti rupe din timpul pentru invatat. cam asta e nu e asa greu si daca slabesti la vara poti face si sala ca esti in vacanta.

| buybooks a răspuns:

1. Nu mai manca dupa ora 6.
2. Evita painea, pastele
3. Fructe si legume cat cuprinde
4. Sport, dar nu pana la epuizare. Un abdomen, o flotare, o tura in jurul blocului, saritul coardei (!).

Pentru nutritie, iti recomand o carte "sanatoasa": http://www.buybooks.ro/dieta-nutritie.html