| Amely21 a întrebat:

Bună.
Eu niciodată nu am fumat, nici n-am băut, dar prietenul meu a fumat, mai demult, dar de 5 ani nu mai fumează. Are 30 de ani. Poate sa facă ceva complicații, daca nu a fumat chiar asa de mult? Ce boli poate face un om de la mult fumat?
Acum nu o mai face, zice ca nu le mai suportă si ma bucur foarte mult că s-a lăsathappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai multe fructe, legume, foarte sanatos, asta detoxifica organismul

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Bucură-te și nu te mai stresa cu tâmpenii care nu-și au rostul acum. Nu e ca și cum ai putea prevenii ceva. Mai bagi și frica în el degeaba. Sunt oameni care se îmbolnăvesc numai de frică. Important e ce face acum. Bea apă? Mănâncă cum trebuie? Face sport? Doarme 8 ore? Știe să țină stresul sub control? etc.

| Amely21 explică (pentru supadeceapa):

Bauturi alcoololice nu bea deloc. Știu foarte bine, că bea foarte multă apă acum, asta știu. Dar si inainte i-a placut sa bea cat mai multa apa, nu îi prea plac sucuri. Numai ca inainte a mai băut bere, vin. Acum nu mai vrea. SUNT SIGURA ca nu o mai face, pentru că sunt cu el destul de des, și s-ar fi simtit. Și el nu imi minte

| Panamax a răspuns:

Daca o sa faca vreo complicatie o sa fie doar din cauza ta ca il stresezi cu lucruri inutile.

| Emazio a răspuns:

Dureaza 15 ani pana conditia lui este aproape similara cu a unui nefumator

| AdrianFlorentinAdi98 a răspuns:

Dacă a renunțat la ele si are deja 5 ani, nu are ce să ii se întâmple.Bine că s-a lăsat de ele din timp.