| lalalia a întrebat:

Bună.
Eu sunt acum la mare.
Însă problema este că cred că sunt răcită(de fapt sunt cred).
Ma cam doare in gat(uneori da uneori mai puțin si uneori mai tare.
TUSESC încontinuu după ce vin de la plaja.
Ce să fac?(Iau medicamente)
Problema este că eu ma doare in gat de o luna.
Însă de ieri ma apucat tusitul(cand am ajuns la mare)
Credeți că este ok să fac baie in mare, sau am venit degeaba?
Mereu după ce vin de la plaja tusesc efectiv o oră sau două.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ții la sănătatea ta, nu te calici, lasă baltă "dignosticele" online și te duci direct și personal la un medic

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Tusocalm are efect destul de rapid.
Sanatate,

| StudentLaMedicina a răspuns:

Ai o infecție virală cel mai probabil. Da, poți face baie în mare. Dacă nu ai febră, te poți purta cum o faci de obicei.