| Denyyy77716 a întrebat:

Eu sunt genul de persoana care la cea mai mica ciupitura tipa cât o țin plămânii de durere. Cum as putea face sa nu ma mai doară absolut totul? Adica de fiecare data când ma lovesc cât de puțin, ma doare de ma c*c pe mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Prin intermediul unor exerciții zilnice prin care vă ciupiți ușor la început de apoi mai tare. Este o suprasensibilitate a pielii și nu există leac, tratament

| Violleta2022 a răspuns:

Autoeduca-te si foloseste-ti bunul simt!

| iDarkness a răspuns:

Lasa-te muscata de un păianjen, poate asa dezvolti abilități supranaturale pe care aparent ti le doresti.

| Derkes a răspuns:

Esti roşcată? Se presupune că oamenii roşcaţi sunt mai sensibili la durere.