| LoryM22 a întrebat:

Buna fetelor, a avut cineva probleme cu sanii, mai exact sfarcurile sa se faca putin mai mari, ca atunci cand stai in frig si sa simti ca un fel de amorteala, te gadila si putin durere in interiorul lor care da spre excitatie atunci cand pun degetul pe ei si il invart in cerc usor.Este o problema de sanatate sau sunt intr-o perioada hormonala mai profunda? Parca am si sanii mai mari, sau poate asa am impresia.Decat sfarcurile ma deranjeaza, nu ma dor sanii.Nu se pune problema de sarcina ca mereu sunt f f atenta la asta, plus ca am un partener stabil si tinem sa iasa totul bine.Stiti raspunsul? Ms frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de menstra exista un balans intre hormoni si alte componente care participa, atata timp cat nu sunt alte probleme evidente totul este normal.

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Este o stare normala.

| gyo a răspuns:

Si eu am avut de curand o stare de asta. dar mi. a trecut.nu cred ca e ceva grav, cred ca e normal.hormonii lucreazatongue.:*:*

| Katiee^^ a răspuns:

Alllinna, acum ne poti traduce si noua ce ai zis laughing))?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. Problema e de cauza endocrina secundara functiei ovariene deficitare in special pe parte progesteronica, sau in cazul excesului estrogenic nativ sau din anticonceptionale. Face parte dintr-un proces normal inainte de menstra, daca cele scrise mai sus nu devin patogene nu are rost sa te impacientezi.

| noname_3387 a răspuns:

Ahhhappy
si eu patesc la fel.
nu cred ca e nimic grav