| ColorfulRainbow a întrebat:

Fetelor am o mica problema.
Pe pielea de la brate si putin si la picioare am niste bubite parca ar fi cosuri, dar daca te uiti de aproape sunt de fapt firele de par care nu cresc mai mult si arata urat, uneori sunt mai rosii aceste bubite.
Am folosit mai multe creme de corp dar nimic...
Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Ioi fire crescute sub piele stiu cum e. Recomdate sunt exfolieriile saptamanale urmate de hidratare. Eu mi le mai scot cu pensata, sau daca se infecteaza si se face ca un cosulet le sparg sa iasa puroiul si odata cu el firul de par. Acum nu stiu exact care e situatia ta, poate ar trebui sa mergi la dermatolog pentru ca se poate sa suferi de foliculita sau eventual la o cosmeticiana priceputa sa ceri o parere.