| elenasara535 a întrebat:

Bună fetelor! Este prima dată când urmez un tratament cu ovule și nu știu cum ar trebui să le intorduclaughing Nu înțeleg cum mi-a spus medicul "cat mai adânc" Ar trebui să îl împing cu degetul până intră tot (degetul) sau cum?hee hee)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, cât poți introduce degetu și cu el pe vârfu degetului

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi sa nu i ti pierzi degetullaughing Ce varsta ai?

| alina2k18 a răspuns:

Da, cat de adanc poti dat cat sa nu te lezezi, gen de la intrare in vagin 2-3 cm ca mai mult nu o sa poti.
Daca ai unghii lungi recomand sa executi operatiunea cu manusi de latex.
Vezi la farmacie daca gasesti de cumparat un aplicator daca ovulele nu aveau in pachet.

| Floridori a răspuns:

Daca ovulele nu vin cu aplicator(sunt unele care da, dar majoritatea nu), atunci da, trebuie sa indroduci degetul cat mai adanc.Ai grija ca inainte sa te speli pe maini inainte si ar fi bine sa nu ai unghiile foarte lungi.

| HelpingHands a răspuns:

La ce servește asta, fetelor? Sper să nu par inadecvat!